Druga delavnica v sklopu TVU je bila glasbeno obarvana. Pod vodstvom učitelja Vida Verdeva, so se učenci in otroci vrtca srečali z različnimi tolkali in z njimi spremljali znane pesmi.

Najbolj pa so bili veseli, ko so v roke prejeli posebne “melodične cevi” – boomwhackerse. Najprej so spoznavali, kako posamezne cevi zvenijo, kako se z njimi ustvarja glasba in spoznali lestvico. Ko so jih dodobra spoznali, so z njimi zaigrali tudi različne preprostejše melodije.

All-focus

Učitelj je otrokom predstavil tudi cajon, bobnu podoben tolkalni insturment, na katerem se sedi in hkrati igra z rokami. Otroci so tako slišali njegove zvoke ter se preizkusili v igranju nanj.

IMG_20190515_124043_BURST001_COVER

All-focus

24. maja 2019 pa bomo izvedli kar tri delavnice: delavnice z varovanci VDC Slovenske Konjice in Lambrechtinovim domom, zasadili bomo zeliščni vrt z gospo Katjo Temnik, v popoldanskih urah pa bomo raziskovali Špitalič in okolico ter tudi pokušali lokalne dobrote. Vabljeni vsi, lepo se bomo imeli!