Na Jurijevo so se naši učenci pridružili vrtcu in na vse pretege klicali konjiškega zmaja. In glel! Kar naenkrat je prilomastil s Konjiške gore. Sploh ni bil strašen, prav prijetno bitje nas je obiskalo, otroci se ga niso prav nič bali.

1 2

Zmaj je iz gore prinesel tudi pismo, vendar ga nismo znali prebrati. Vzgojiteljici je na uho prišepnil en namig: “iščite nekaj svetlečega, to vam bo dalo čarobno moč in znali boste prebrati sporočilo”. Tako smo se podali na pot. Pridružili so se nam tudi varovanci VDC Slovenske Konjice in nam pri iskanju pomagali.

3 4 5 6

Pot nas je vodila mimo stare lipe v smeri starega mlina in žage v našo gozdno učilnico. Seveda je zmaj za otroke in odrasle pripravil posebne naloge na poti, ki jih je bilo potrebno opraviti. Na cilju pa se je res vse bleščalo. Kaj se je nahajalo v bleščečih zavitkih pa naj ostane skrivnost. Zaupamo vam le to, da smo se imeli izredno lepo. Navdušeni so bili tudi naši obiskovalci.

7 8