V OŠ Špitalič smo zopet doživeli nekaj čisto novega: v sodelovanju z enotami Vrtca Slovenske Konjice smo si pričarali nepozabno poletno noč.

Vreme nam je pošteno zagodlo, saj je močno deževalo. Kljub temu se je v našem skupinskem prostoru zbralo kar nekaj otrok in staršev, starih staršev… Namreč, otroci iz vrtca Slovenske Konjice (enota Žiče), so naše otroke razveselili z lutkovno predstavo pod vodstvom njihovih vzgojiteljic. Spregovorila sta tudi oba ravnatelja: vrtca in šole. Ogledali smo si lahko predstavitveni filmček z dejavnostmi v naši podružnici in na tak način predstavili naše delo in delo otrok v šoli.

IMG_1931  20180608_190629_resized

Sledilo je prepevanje ob zvokih kitare, na katero je spretno brenkala naša učiteljica Kristina. Peti so ji pomagali vsi: otroci in odrasli. Glasovi naših “pevcev” pa so imeli posebno moč: uspelo jim je odgnati dež in lahko smo se odpravili na prosto, kjer so si otroci in vsi ostali gostje spekli hrenovke kar na lesenem štedilniku. Za večino obiskovalcev je bilo to nekaj povsem novega in navdušujočega. Na koncu pa je otroke čakalo še sladko presenečenje: pečene sladkorne penice.

20180608_193104_resized IMG_1938 IMG_1950 20180608_200827_resized

Sledilo pa je nepozabno doživetje za naše učence: spanje na seniku. Odpravili smo se na Stare Slemene k učiteljici Kristi. Pripravili smo si ležišča na svežem, dišečem senu. Obesili smo nekaj šopkov sivke in seveda lovilca sanj (da nam sanje ne bi pokvarile tako čudovite noči). Udobno smo se namestili, si pripovedovali pravljice, potem pa od utrujenosti zaspali. Kljub “nevihtnemu” vremenu nikogar ni bilo strah.

IMG_1964 IMG_1977 IMG_1973

Učenci so se zjutraj zbudili naspani in povedali, da je bilo “carsko”.

IMG_1985

Po zajtrku smo se odpravili na sprehod, kjer smo nabrali tudi kar nekaj gob in lisičk. Po otroke so prišli starši in skupaj smo se družili ob soku in jutranji kavici. Nato so zadovoljni – tako učenci kot tudi starši – odšli vsak proti svojemu domu. Verjetno je marsikje to sobotno popoldne zadišalo po gobovi juhi.

IMG_2013 IMG_2029 IMG_2032 20180609_084911_resized