V četrtek, 16. 2. 2017 smo imeli v OŠ Špitalič   IMG_0501naravoslovni dan z naslovom “ČAJANKA”.

Učenci so že doma poiskali podatke, fotografije, povezane s čaji, v šoli pa so po skupinah oblikovali plakate in jih predstavili sošolcem. Po malici so učenci pripravili prostor in mize za pravo čajanko. Seveda čajanke ne bi bilo brez domačega čaja, zato je učence presenetila zeliščarica, gospa Berta. Predstavila je različna zelišča, ki jih nabira in suši sama, iz njih pa je pripravila odličen čaj. Čaj so učenci pili iz svojih najljubših skodelic, ki so jih prinesli v šolo.

Učenci so se pri druženju in klepetu ob čaju prelevili v gospe in gospode, medse pa sprejeli tudi goste: gospo podravnateljico, gospo knjižničarko ter druge učiteljice. Z njimi so se brez zadržkov prav po gosposko pogovarjali. Gospa knjižničarka pa je ob kulturnem pitju čaja otrokom prebrala zanimivo zgodbo, ki so jo z navdušenjem poslušali.

IMG_0509                  IMG_0498