V petek, 24. 5. 2019, je bilo v Špitaliču zelo pestro dogajanje. Izvedli smo kar tri delavnice v okviru TVU.

1. ŠPORTNA DELAVNICA Z VAROVANCI VDC in LAMBRECHTOVEGA DOMA
  2. ZASADITEV VRTA pod vodstvom gospe Katje Temnik
  3. POHOD in SPOZNAVANJE ŠPITALIČA Z OKOLICO

V dopoldanskih urah so nas obiskali varovanci VDC, Lambechtovega doma ter otroci vrtca Žiče. Zanje in za naše otroke je bila pripravljena delavnica, ki je bila športno obarvana. Igre so bile takšne, da so pri njih lahko sodelovali vsi, tudi starejši in ljudje na vozičkih.

igre igre 3 igre 2

Sledila je zasaditev naše okrogle gredice pod budnim očesom gospe Katje Temnik. Na gredicah se najde marsikatera vrtnina, začimbe in tudi zelišča.

zasaditev zasaditev 2

V popoldanskih urah pa se je odvila še tretja dejavnost – pohod in spoznavanje Špitaliča z okolico. Po pohodu je sledilo druženje, poskrbljeno je bilo za lačne in žejne želodčke, na koncu pa so obiskovalci lahko obiskali stojnice z domačimi dobrotami.

pohod pohod 2